قزوین
امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

اجرای مانور در مدرسه علمیه شیخ الاسلام قزوین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین از برگزاری مانور به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در مدرسه علمیه شیخ الاسلام قزوین، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ مانور پناه گیری و تخلیه اضطراری به منظور افزایش آمادگی و ایمنی بیشتر طلاب حوزه در برابر هرگونه زلزله احتمالی به مناسبت هفته پدافند غیر عامل در مدرسه علمیه شیخ الاسلام، برگزار شد.

حسین خوئینی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در این رابطه گفت: در این مانور اقدامات قبل، هنگام و بعد حادثه تشریح و آموزش ‌های پناه گیری و تخلیه اضطراری به طلاب شرکت کننده به صورت عملی ارایه شد.

وی ادامه داد: ضرورت به دست آوردن آمادگی لازم در راستای پاسخگویی و واکنش سریع در برابر حوادث و سوانح به ویژه زلزله یکی از برنامه‌های مهم و ضروری اجرای این مانور بود.

خوئینی عنوان کرد: در اجرا و برگزاری این مانور با به صدا در آمدن آژیر فرضی، مانور تخلیه اضطراری در مدرسه علمیه شیخ الاسلام قزوین آغاز شد و روحانیون حاضر پس از پناه گیری در مکان‌های امن اقدام به تخلیه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود: پیش از اجرای این مانور آموزش های لازم در خصوص شناسایی مکان‌های امن، نحوه صحیح پناه گیری به هنگام وقوع زلزله، خروج اضطراری از ساختمان به طلاب داده شده بود.

وی بیان کرد: آگاهی دادن، آماده سازی و ارتقای ایمنی و همچنین دانش و اطلاعات همه اقشار جامعه برای رویارویی با حوادث و سوانح هدف جمعیت هلال احمر با اجرای اینگونه مانورهاست که برگزاری این مهم محکی جدی جهت آمادگی پیش از وقوع بحران واقعی نیز به حساب می آید.

مشاهده ۳۵
/
۱۴۰۲/۰۸/۰۷- ۱۱:۵۴
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه