قزوین
امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

اجرای "مانور ساعت صفر" در استان قزوین

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین از برگزاری "مانور ساعت صفر" به منظور سنجش آمادگی دستگاه‌های امدادی در بحران، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ حسین خوئینی با اعلام این خبر اظهار داشت: این مانور در ساعت ۱۸:۳۰ روز شنبه ۲۲ مهر ماه ۱۴۰۲ توسط مدیرت بحران استان قزوین اعلام و بلافاصله نجاتگران جمعیت هلال احمر استان متشکل از تیم های واکنش سریع، اسکان اضطراری، نجات در سیلاب، نجات از ارتفاع و نجات در آوار به همراه خودروی عملیاتی سبک و سنگین در  موقعیت اعلام شده حاضر شدند.

وی افزود: با توجه به هشدارهای هواشناسی در سال جاری و پیش بینی بروز بارندگی‌های شدید، این مانور با سناریوی سیل و با هدف سنجش آمادگی و هماهنگی دستگاههای خدمات رسان با یکدیگر در زمان بحران، در محل ورزشگاه امام علی شهرستان البرز به اجرا گذاشته شد.

 قابل ذکر است: با توجه به اینکه سطح حادثه در مانور ساعت صفر، استانی در نظر گرفته شده بود، این مانور با حضور فرماندار شهرستان البرز، مدیرکل مدیریت بحران استان و نماینده مدیریت بحران کشور، برگزار شد تا آمادگی جمعیت هلال احمر از بُعد تجهیزات و نیروی انسانی مورد سنجش مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری قرار گیرد.

مشاهده ۳۵
/
۱۴۰۲/۰۷/۲۳- ۱۱:۵۶
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه