قزوین
امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

اعزام فرماندهان و سرگروه‌های تیم سحر استان قزوین به دوره آموزشی، تعلیماتی-تشکیلاتی در گیلان

سرپرست معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین از اعزام 23 نفر از فرماندهان و سرگروه‌های تیمهای تخصصی تیم سحر استان به دوره آموزشی، تعلیماتی-تشکیلاتی ویژه این تیمها در استان گیلان، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ علیرضا جاهد با اعلام این خبر اظهار داشت: راه اندازی تیم های سحر در راستای توانمندسازی اعضای جوانان، افزایش تاب آوری جامعه، پیشگیری و کاهش عوارض روانی-اجتماعی ناشی از حوادث، توانمندسازی و کمک به کودکان تحت تاثیر از بلایا برای بازگشت به زندگی عادی بوده است و در همین راستا برنامه‌های حمایتهای روانی-اجتماعی با برپایی فضای دوستدار کودک cfs به اجرا گذاشته می‌شود.

وی افزود: در راستای توانمند سازی اعضای منتخب تیم سحر ، دوره آموزشهای تعلیماتی-تشکیلاتی ویژه فرماندهان و سرگروه‌های تیمهای تخصصی سحر برگزار می‌شود و به همین منظور 23 نفر از خواهران تیم استان قزوین جهت آموزش های لازم به اردوگاه مهر بندرانزلی اعزام شدند.

سرپرست معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین با بیان اینکه نباید فعالیت تیم های سحر به زمان حادثه محدود شود در ادامه افزود: با توجه به اینکه حوزه آسیب های اجتماعی به شدت مورد تأکید است بنابراین باید از تیم های سحر در این زمینه بهره برد تا ضمن انتقال تجربیات، آمادگی این تیم ها نیز در زمان حوادث و بلایا حفظ شود.

وی عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام گرفته ساختار آموزشی جدیدی برای تیم های سحر در استانها در حال شکل گیری است که در مرحله اول آموزشهای لازم در حال اجراست و موفقیت این طرح برای تشکیل تیم ها مستلزم داشتن مدرسان خوبی است تا فرماندهان متبحری تربیت کنند و فرماندهان هم بتوانند تیم خوبی را تشکیل دهند.

مشاهده ۵۱
/
۱۴۰۲/۰۷/۱۸- ۱۴:۱۲
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه