قزوین
امروز سه شنبه  ۱۴ آذر ۱۴۰۲
رئیس اداره دانشجویی هلال احمر کشور:

تیم‌های سحر آسیب‌های مغفول مانده در حوادث را مورد توجه قرار می‌دهند.

رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در حوادث و بلایی که اتفاق می‌افتد آسیب‌های جسمی مشهود است؛ اما آسیب‌های روانی که حجم و وسعت آن بیشتر است مغفلول مانده و نادیده گرفته می‌شود؛ در این شرایط تیم‌های سحر افراد را برای گذر از این بحران کمک می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ عباس محمدزاده در حاشیه روز پایانی دوره کشوری تربیت مربی تیم‌های "سحر" که به میزبانی قزوین برگزار شد، گفت: تیم‌های سحر (سفیران حمایت‌های روانی) در حوادث و بلایایی که اتفاق می‌افتد حمایت روانی را به عهده دارند تا فرد زودتر به جامعه برگشته و به زندگی عادی خود نزدیک‌تر شود.

رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر عنوان کرد: تیم‌های سحر در 3 عرصه فضای دوستدار کودک، کمک‌های اولیه روانشناختی و رسانه فعالیت می‌کنند؛ کودکان تجربه‌ای از حوادث ندارند و یک اتفاق تمام زندگی آن‌ها را متأثر می‌کند و این افراد بیشترین آسیب‌ها را می‌بینند؛ از این‌رو حوزه کودکان در فعالیت‌های تیم‌های سحر به‌صورت ویژه مورد توجه قرار دارد.

وی ادامه داد: در پایان این دوره که حدود 35 نفر از مربیان تیم‌های سحر حضور داشتند، تعیین سطح شده و برای فعالیت در حوزه مربی‌گری و تدریس مجوز دریافت می‌کنند.

محمد زاده با اشاره به اینکه قزوین از استان‌های برتر و صاحب سبک در حوزه فعالیت تیم‌های سحر است، گفت: باتوجه به تجربه و فعالیت موفق قزوین، این استان میزبان دوره کشوری قرار گرفته و بسیار خوب عمل کرد.

رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در ادامه، 4 دوره در استان‌‌های گیلان و البرز خواهیم داشت که در آن‌ها فرماندهان تیم‌های سحر به همراه مربیان حضور می‌یابند. در مجموع یک‌هزار و 600 نفر در این دوره‌های آموزش خواهند دید که در قالب 3 گروه دختران و یک گروه پسران است.

وی درباره فعالیت‌های پیش رو گفت: تا پایان فصل پاییز در یک اردوی زیارتی، فرهنگی و تفریحی که در خراسان رضوی برگزار می‌شود، یک‌هزار نفر از فعالان عرصه بشردوستانه در نوروز تجلیل می‌شوند.

رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین در راستای مشارکت جوانان در تصمیم‌سازی‌ها کنگره سراسری اعضا در استان البرز برگزار و منتخبین گروه‌های دانشجویان، جوانان، روستایی و محلات نمایندگان خود را انتخاب خواهند کرد.

قابل ذکر است: در این دوره حدود 40 نفر مربی از استان‌های مختلف کشور به مدت 3 روز در استان قزوین حضور داشتند.

مشاهده ۶۹
/
۱۴۰۲/۰۷/۱۰- ۱۴:۳۰
/
0
دوشنبه 10 مهر 1402 - 14:30
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه