دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
هر خانواده یک امدادگر
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین:

کمک‌های امدادی به لرستان و کرمانشاه ارسال شد/ حضور ۳۴تیم عملیاتی در مناطق سیل‌زده قزوین

مدیرعامل هلال احمر استان قزوین گفت: نیرو و چادر امدادي و بسته‌هاي غذايي مورد نیاز از جمعیت هلال احمر قزوين به مناطق سیل‌زده لرستان و کرمانشاه ارسال شد.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ دکتر حسن آصفي با اشاره به خدمات معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوين در سیل و آب‌گرفتگی شهرستانها و روستاهاي استان اظهار کرد: 107 نفر نیروی امدادی در قالب 34 تیم عملیاتی در استان ارائه خدمت کردند.

وی به تعداد خودروهای به کارگیری شده جمعیت هلال احمر استان در این روزها اشاره کرد و ابراز کرد: 8دستگاه خودروی پیکاپ، 5 ست نجات، 10 دستگاه آمبولانس، 4 دستگاه سمند و 7 خودروی کمک‌دار نیز به کارگیری شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین بیان کرد: تخلیه اضطراری 30خانواده، رهاسازی 18خودرو گرفتار در مسیر سیلاب، رهاسازی32 نفر گرفتار در سیلاب و انتقال آنها به مراکز امن و تخلیه آب از 120باب منزل مسکونی توسط نیروهای عملیاتی این جمعیت صورت پذیرفت و 85 نفر نیز اسکان داده شدند.

وی اشاره کرد: 17هزار و 600 تماس دریافتی توسط ۱۱۲ ندای امداد این جمعیت از حادثه دیدگان سیل استان قزوین از نقاط مختلف استان توسط اپراتورهای پرتلاش و زحمتکش مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان در طول ۴۸ ساعت گذشته پاسخگویی شد.

آصفی به اعزام 2 تیم جستجو و نجات آنست استان جهت ارائه خدمت به سیل‌زده استان لرستان اشاره کرد و افزود: ۷۰۰دستگاه چادر امدادی جهت اسکان اضطراری سيل زدگان استان لرستان و 300بسته غذایی یک ماهه جهت توزیع در بین سیل زدگان استان كرمانشاه نيز توسط جمعیت هلال احمر استان قزوین به این استان‌ها ارسال شد.


١٤:٥٦ - سه شنبه ١٣ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣١٧٧    /    تعداد نمایش : ٨٠