دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
هر خانواده یک امدادگر
 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره آموزشی امداد و کمکهای اولیه در پادگان شهدا جوادنیا قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ پیرو تفاهم نامه همکاری مشترک میان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر ارائه آموزش امداد و کمک‌های اولیه به سربازان وظیفه، دوره آموزشی امداد و کمک‌های اولیه ویژه سربازان وظیفه با حضور مربیان جمعیت هلال احمر استان قزوین در پادگان شهدا جوادنیا قزوین برگزار شد.

دکتر حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در این زمینه گفت: این دوره آموزشی با شرکت ۲۶۱ نفر از سربازان وظیفه در مدت چهار روز و به مدت ۱۷ ساعت برگزار شد که در آن نحوه امداد و نجات و ارائه کمک‌های اولیه به مصدوم، آموزش داده شد.

آصفی اظهار داشت: این دوره آموزشی با هدف آشنایی سربازان وظیفه با نحوه ارائه خدمات در شرایط سخت و همچنین نجات مصدوم برگزار شد که اگر بتوانیم این آموزش‌ها را در جامعه به درستی گسترش دهیم تا مردم در بحث پیشگیری از حوادث توانمند شوند، توانسته ایم خسارات ناشی از حوادث را به شدت کاهش دهیم.

وی بیان کرد: کشور ایران با داشتن اقلیمی متنوع و زیبا، همواره آبستن حوادث فراوانی بوده و در آینده نیز ممکن است شاهد رخدادهای طبیعی باشیم و یکی از راه‌های پیشنهادی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، ارائه آموزش‌های همگانی و پیشگیری از وقوع حوادث است که در کشورهای حادثه خیز همچون ایران این رویکرد می‌تواند بسیار مفید و مؤثر باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین یادآور شد: ارائه آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه به مردم، بویژه سربازان وظیفه که سرمایه عظیمی در مواقع بحران و حوادث می‌باشند می‌تواند موجب شود این افراد با آموزش‌هایی که دیده‌اند در دوره خدمت و پس از آن در صورت بروز حادثه یا بحران به خود، خانواده و جامعه امداد رسانی مناسبی داشته باشند.


٢١:١٦ - دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٧٩١    /    تعداد نمایش : ١٠٨