دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
هر خانواده یک امدادگر
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین:

بانک اطلاعاتی تجهیزات و نیروهای امدادی قزوین تهیه می شود

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین، حکمت اله هاشمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین در چهارمین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزشهای همگانی که با حضور مدیرعامل و معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر و همچنین ادارات و دستگاه‌های مرتبط استان صبح امروز به میزبانی جمعیت هلال ‌احمر قزوین در سالن جلسات اين جمعيت برگزار شد بیان کرد:با توجه به ابلاغ دستورالعمل اجرایی مدیریت بحران استان های معین، پیشتاز و جانشین در کلان شهر تهران از سوی سازمان مدیریت بحران کشور، تمام کارگروه های 14 گانه امداد و نجات قزوین در این خصوص مکلف شده اند.

وی گفت: در همین راستا کارگروه امداد و نجات و آموزش های همگانی که با مدیریت هلال احمر فعالیت می کند برای هم افزایی هرچه بیشتر بین دستگاه های عضو، در مرحله اول اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی از نفرات متخصص و امکانات و تجهیزات آنها خواهد کرد.

هاشمی اظهار کرد: در مراحل بعدی داشته ها و امکانات موجود احصا و شناسایی شده و نمودارهای سازماندهی آن تهیه و طراحی خواهد شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان عنوان کرد: آموزش نیروها، تمرین و مانور برای تجهیز و تقویت هرچه بیشتر نیروها به منظور آمادگی کامل در زمان وقوع زلزله در تهران از دیگر مراحل این اقدام است.

هاشمی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر به تنهایی متناسب با نوع و حجم امکانات آمادگی لازم را برای امدادرسانی حوادث تهران به عنوان استان معین دارد اما میزان تاثیرگذاری آن برای استان بزرگی چون تهران که هرگونه حادثه ای می تواند آثار خسارت بار فراوان انسانی و مالی به همراه داشته باشد کافی نیست و باید در قالب یک قرارداد مشخص برای ارتقای خدمات برنامه ریزی شود.

وی افزود: در سه ماهه اول سال آینده برنامه و نقشه راهبردی مشخصی برای اقدام امدادی در زمان زلزله تهران طراحی خواهد شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان افزود: قزوین به همراه استان های قم، سمنان و مرکزی معین منطقه 22 استان تهران است و در زمان وقوع حوادث باید در سریع ترین زمان ممکن آمادگی امداد رسانی به آن را داشته باشد.


١٤:٤٣ - يکشنبه ١٩ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٧٧٥    /    تعداد نمایش : ٦٨