دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
هر خانواده یک امدادگر
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون جمعیت هلال احمر قزوین:

تبعه ۲۲ ساله افغان در استخر آبیاری دانسفهان جان باخت

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از غرق شدن جوان ۲۲ ساله تبعه افغان در استخر آبیاری واقع در حوالی دانسفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی؛حکمت الله هاشمی اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۵:۳۰ امروز دوشنبه با تماس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین یک مورد خبر غرق شدگی به جمعیت هلال احمر استان قزوین اعلام شد.
وی افزود: در این عملیات دو تیم غواص از جمعیت هلال احمر و نیز نیروهای امدادی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان و آتش نشانی تاکستان حضور یافتند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین ادامه داد: غریق فردی ۲۲ ساله و تبعه افغان بوده که در استخر آبیاری موجود در مزرعه کشاورزی واقع در حوالی روستای جعفرآباد از توابع دانسفهان غرق شده است.
هاشمی عنوان کرد: استخر یاد شده ۴۰۰ مترمربع مساحت و ۱۵ متر عمق داشته و جان جوان افغان را گرفته است.
وی اضافه کرد: این جوان از شب گذشته مفقود شده بود تا اینکه نیروهای امدادی استان با حضور در محل نسبت به خروج جسد از استخر اقدام کردند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین تصریح کرد: طی عملیات یاد شده، غواصان جمعیت هلال احمر توانستند در مدت حدود ۳۰ دقیقه جسد را خارج کنند و تحویل خانواده وی دهند.
هاشمی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون این هفتمین حادثه غرق شدگی در آب های استان است و آخرین مورد پیش از این نیز مربوط به غرق شدگی زن جوانی بود که روز گذشته جسد وی از رودخانه زیاران خارج شد.
حدود دو هفته پیش نیز جوانی ۲۲ ساله در رودخانه زیاران جان باخت که جسد وی پس از ۹ روز جست وجوی تیم های امدادی کشف شد.


١٨:٣٩ - دوشنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩٠٨٩١    /    تعداد نمایش : ٤٤١