قزوین

چهارشنبه 02 تیر 1400

خدمات رسانی امدادگران قزوین به ۱۵ مصدوم در 72 ساعته گذشته

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: امدادگران استان در ۷۲ ساعت گذشته ۱۴ مصدوم را به صورت سرپایی مورد درمان قرار داده و یک نفر را به مراکز درمانی منتقل کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ حکمت الله هاشمی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: تیم های امداد و نجات استان در ۷۲ ساعت گذشته به هفت مأموریت اعزام شده اند که ۶ مورد آن حوادث جاده ای و یک مورد حوادث آبی بوده است.

وی به حضور ۳۰ امدادگر بر سر صحنه این حوادث و کمک رسانی به مصدومان اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۱ تیم عملیاتی امدادگران جمعیت هلال احمر استان قزوین در این مأموریت ها حضور داشتند.

هاشمی ضمن تقدیر از خدمات شبانه روزی اکیپ های امداد و نجات استان، افزود: پایگاه‌های جاده‌ای جمعیت هلال احمر استان باعث کاهش چشمگیر تلفات ناشی از حوادث و سوانج شده‌اند و همیشه تأکید ما بر این بوده که زمان حضور خودروهای امدادی به زیر پنج دقیقه برسد.

وی با اشاره به تجهیز پایگاه‌های امداد و نجات استان و همچنین افزایش تعداد پایگاه‌ها، افزود: استان قزوین به علت واقع شدن در شاهراه ارتباطی کشور از پرترددترین و پر حادثه‌ترین محورهای کشور بوده و همین موضوع موجب فعالیت شبانه روزی و خدمات رسانی گسترده امدادگران استان شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان یادآور شد: یکهزار و ۲۴۰ امدادگر در ۲۴ پایگاه ثابت و سیار امداد و نجات، شامل ۱۵ پایگاه ثابت، یک پایگاه کوهستان، پنج تیم عملیاتی و سه پایگاه موقت برای نجات جان شهروندان و کاهش تلفات حوادث و سوانح، خدمات رسانی می کنند.

admin 0
تهیه کننده:

admin 0