قزوین

سه شنبه 24 فروردین 1400

جلسه مشترك هيئت مديره جمعيت هلال احمر و مجمع نمايندگان استان قزوين در مجلس شوراي اسلامي

جلسه مشترك هيئت مديره جمعيت هلال احمر و مجمع نمايندگان استان قزوين در مجلس شوراي اسلامي روز پنج شنبه در سالن جلسات هلال احمر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ جلسه مشترك هيئت مديره جمعيت هلال احمر و مجمع نمايندگان استان قزوين در مجلس شوراي اسلامي با حضور دکتر آصفی مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان، محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی و رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه در سالن جلسات این جمعیت برگزار شد.

حجت الاسلام ابوالفضل مفیدی کیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قزوین در ابتدای این نشست ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم بی بی فاطمه زهرا(س)، اظهار داشت: هلال احمر مجموعه وسیعی است و تأثیرات زیادی را در افراد و جامعه دارد و هر چه قدر توجه بیشتری به این مجموعه شود اثر گذاری بیشتری نیز می تواند داشته باشد.

دکتر حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در ادامه به بررسی راهکارهای توسعه و مشکلات و موانع جمعیت استان پرداخت و در ادامه درباره عملکرد حمعیت هلال احمر استان عنوان کرد: جشنواره ملی سفیران بشردوستی به عنوان یک جشنواره ملی به طراحی و پیشنهاد معاونت جوانان این جمعیت برگزار شد و هلال احمر استان با توجه به موضوع جهان شمول بودن جشنواره در صدد است که سطح برگزاری این جشنواره را بین المللی نماید.

وی حوزه آموزش هلال احمر استان را به عنوان مرجع مطرح در کشور در فعالیتهای آموزشی بیان کرد و عنوان کرد: در حوزه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی نیز، داروخانه هلال احمر رتبه برتر در بین کل داروخانه های جمعیت هلال احمر را کسب کرده است که این رتبه بسیار حائز اهمیت است.

آصفی با بیان اینکه داروخانه هلال احمر قزوین، استان های همدان، زنجان و گیلان را نیز پوشش می دهد ادامه داد:  پایگاههای جاده ای جمعیت هلال احمر استان باعث کاهش شدید تلفات و تصادفات بوده و همیشه تلاش بر این بوده که زمان حضور خودروهای امدادی به زیر ۵ دقیقه برسد.

وی با توجه به کاهش درآمد های جمعیت هلال احمر استان با توجه به بیماری کرونا عنوان کرد: مشکلات پرداخت در رفاهی و بیمه ها و ماموریت ها و همچنین پرداخت پشتیبانی برای پایگاه های جمعیت هلال احمر وجود دارد و حتی برای تکمیل انبارها و مایحتاج اولیه نیز مشکلات زیادی بر سر راه جمعیت هلال احمر استان وجود دارد.

آصفی یادآور شد: تكميل پايگاه امداد و نجات استان در انجيلاق نيازمند کمک ویژه ای است و با توجه به اینکه منابع مالی بسیار کاهش یافته و همچنین براساس قانون مدیریت بحران کشور وظایف بیشتری به هلال احمر داده شده ولی برای این مسائل هیچ اعتباری دیده نشده است.

مجتبی کاشانی از اعضای هیئت مدیره جمعیت هلال احمر نیز در خصوص اقدامات انجام شده در هیئت مدیره و معاونت های مختلف جمعیت هلال احمر اظهار داشت: راه اندازی اولین مدرسه مجازی آموزش کمک های اولیه در کشور، کسب رتبه برتر در آموزش سربازان وظیفه (پادگان جوادنیا) در سطح کشور، کسب رتبه ممتاز در کاهش کسورات در کل داروخانه جمعیت هلال احمر، کسب مقام برتر کشوری معاونت جوانان استان در حوزه خلاقیت در دو سال متوالی و کسب مقام برتر استانی در برنامه های اوقات فراغت در ۵ سال متوالی از جمله فعالیتهای جمعیت هلال احمر استان قزوین از سال ۱۳۹۶ تاکنون است.

وی به پتانسیل بسیار خوب تشکیل مجمع خیرین استان در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و اظهار داشت:  توزیع بیش از ۱۰ هزار سبد و بسته غذایی آماده و اقلام زیستی و معیشتی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال بین خانواده های متاثر از بیماری کرونا در قالب طرح کمکهای مومنانه و اجرای طرح نذرآب در سالهای ۹۷ تا ۹۹ با اعزام تیم های بهداشتی، درمانی و معیشتی هلال احمر با حضور خیرین و پزشکان داوطلب در راستای تحقق اهداف بشردوستانه و خیرخواهانه به آسیب پذیرترین مناطق محروم و بحرانی استان سیستان و بلوچستان  از دیگر اقدامات ارزشمند این جمعیت است.

کاشانی به انجام ۱۱ سورتی عملیات امداد هوایی به مدت ۴۳: ۴۸ ساعت پرواز و نجات جان ۸ نفر طی عملیات در مناطق صعب العبور، افتتاح چهار دفتر نمایندگی جدید در چهار شهر استان و نیز جذب ۷ نفر در داروخانه هلال احمر و نیز آماده سازی و هماهنگی جهت جذب ۲۱ نفر از نجاتگران با درجه ایثار در پایگاههای جاده ای و کوهستان این جمعیت اشاره کرد و عنوان کرد: تکمیل پروژه امداد و نجات انجیلاق و ایجاد 5 پایگاه ثابت امداد و نجات دیگر از هدف گذاری های جمعیت هلال احمر استان برای چهارسال آینده می باشد که برای ما حائز اهمیت است.

رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: هلال احمر در خدمتگزاری و کارهای بشردوستانه حد و مرزی نمی شناسد و یکی از افتخارات هلال احمر نیز به دور از مسائل و حاشیه‌های سیاسی بودن است.

وی ادامه داد: در سفرهای مختلف به کشورهای دیگر شاهد بودم که هلال احمر مورد اعتماد در آن کشورها است در کشور ما نیز اینگونه است و اینها با ارزش است و آرزوی توفیق برای همه عزیزان هلال احمری به خاطر روحیات دلسوزانه و بشردوستانه دارم.

فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: امدادگران در بحرانی ترین شرایط به کمک انسان ها میروند و مکتب شهید سلیمانی همان مکتبی است که گروه های امدادی باید به آن تأسی کنند.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی گزاره جدیدی از مکتب امام خمینی را نشان داد افرادی که فارغ از هر قومیت و دینی به مردم کمک می کنند نیز در این مکتب جا می گیرند و ویژگی مشترک هلال احمر با مکتب شهید سلیمانی این است که با گذر از مرزها به انسان ها کمک می کند.

محمدبیگی به رایزنی برای انبارهای امدادی و همچنین گرفتن یک هلیکوپتر و پدهای هلیکوپتر برای استان در سال آینده اشاره کرد و افزود: در جهت تکمیل پروژه امداد و نجات انجیلاق هم صحبتهایی صورت گرفته و دو درخواست اعتبار به کمیسیون بهداشت برده و مصوب نیز شده است و در کمیسیون بودجه و تلفیق نیز در حال دفاع هستیم.

وی به طرح غنچه های هلال، خانه های هلال و نیز  مباحث آموزشی هلال احمر نیز اشاره کرد و عنوان کرد: باید با استفاده از سرمایه های انسانی و حفظ کرامت انسانها به منابع انسانی و مالی نیز توجه شود و هر آنچه که نیاز است برای تقویت جمعیت هلال احمر استان محیا شود زیرا استان قزوین شاه راه حیاتی کشور است و موقعیت ویژه استان باید مطرح شود و امکانات دریافت شود.

روح‌الله عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به وجود مودت و محبت در هلال احمر همچون اهل بیت  اشاره کرد و گفت: خدمات سردار سلیمانی در سراسر دنیا جاری و ساری بود و اقدامات هلال احمر  نیز همچون سردار سلیمانی بدون مرز و خالصانه در سرتاسر دنیا انجام می شود.

وی ادامه داد: هلال احمری ها با خدا معامله کرده اند و وقت گرانبهای خود را در جهت رفع مشکلات مردم و محرومین می گذارند و این قابل تقدیر و تشکر است.

عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی  افزود: در واقع هلال احمری ها از طرف خدا همچون سربازانی، مامور رسیدگی به مشکلات انسانهای محروم و رنج کشیده هستند و چیزی که ضایع نمی شود معامله با خداست و هرکسی که در راه خدا تلاش کند اجر و پاداشش با خداست.

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر