قزوین

سه شنبه 24 فروردین 1400

جلسه شورای فرهنگی و اقامه نماز جمعیت هلال احمر برگزار شد

جلسه شورای فرهنگی و اقامه نماز جمعیت هلال احمر استان قزوین با حضور مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، معاونین و اعضای شورای فرهنگی جمعیت در این استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین، حجت الاسلام ابوالفضل مفیدی کیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قزوین در ابتدای جلسه  با توجه  به برنامه های فرهنگی این جمعیت و پیش رویی ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار داشت: با وجود بیماری کرونا و با توجه به الزام رعایت پروتکلهای بهداشتی تلاش داریم تا تمام برنامه ها و به ویژه برنامه های  بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امسال  به صورت غیر حضوری و مجازی برگزار شود.
وی افزود: در حال حاضر برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر بیشتر باید گفتگو محور باشد تا با حفظ شرایط خاص جامعه، چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی برگزار و گرامی داشته شود.
حجت الاسلام مفیدی کیا با بیان اینکه به سبب شیوع  بیماری کرونا و محدودیت ها در برگزاری برنامه ها، فعالیت در فضای مجازی باید تقویت شود در ادامه عنوان کرد: در دهه فجر برنامه هایی باید تدارک دیده شود که فضای انقلاب هرچه بهتر و بیشتر به همکاران و خانواده آنها شناسانده شود.
نادر میرزایی معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در این نشست عنوان کرد: جشنواره ملی سفیران بشردوستی که چندی پیش توسط استان قزوین برگزار شد یک کار فرهنگی بزرگ بود و این شورا نیز باید به کلیه گرایش ها و فعالیت های فرهنگی اینچنینی توجه ویژه داشته باشد.
وی با بیان اینکه جشنواره سفیران بشردوستی به عنوان یک برنامه فرهنگی توفیق خوبی برای استان ایجاد کرد، در ادامه افزود: فعالیت دیگر این معاونت برگزاری جشنواره «رفیق خوشبخت ما» است که همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی آغاز شده و تا دهه مبارک فجر ادامه خواهد داشت.
میرزایی ادامه داد: در این جشنواره افراد دعوت به ثبت خاطرات، دست‌نوشته‌ها و مسائل مرتبط با سبک زندگی حاج قاسم در قالب فیلمنامه، نریشن، موشن‌گرافی و انواع مطالب دیگر می‌شوند و می‌توانند مطالب خود را در سایت سازمان جوانان هلال‌احمر ثبت کنند.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود: در جشنواره «رفیق خوشبخت ما» با توجه به فضای تبلیغاتی که در سطح کشور وجود دارد میزان مشارکت افراد در استانها در این جشنواره نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه قزوین پایتخت خوشنویسی ایران نیز هست این هنر قطعا  باید در این جشنواره بیشتر نمود داشته باشد.
وی با بیان اینکه در برنامه های فرهنگی این ماه،  15 بهمن ماه میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن نیز پیش رو هست و باید توجه ویژه ای به این موضوع نیز داشت، در پایان اشاره کرد: رویداد دیگر در اجرای جشنواره «رفیق خوشبخت ما» که در جهت تبیین مکتب شهید سلیمانی برنامه ریزی شده است ، برگزاری پویش ۴٠چراغ  با نیت نذر چهل کار خیر و بشر دوستانه به نیابت از سردار دلها حاج قاسم سلیمانی برای اعضای جوانان است که در این پویش امکان مشارکت طلاب بسیار زیاد است.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر