قزوین

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400

تحویل اسناد 981 نفر از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس توسط هلال احمر به بنیاد شهید

مسئول امور ايثارگران جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: در مراسمی 981 سند از مدارک و مستندات ایثارگران گردآوري شده توسط جمعیت هلال احمر استان قزوین به بنیاد شهید و امور ایثارگران تحویل داده شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ احمد آقا علیخانی در این رابطه اظهار داشت: براساس نياز فرهنگي جامعه و همچنين در راستای اجرای ماده 64 قانون جامع ایثارگران مبنی بر جمع آوری آثار و اسناد و سوابق ایثارگران «شهدا، جانبازان، آزادگان و مفقودین» ، كار گردآوري و تجميع آثار و اسناد ایثارگران در هلال احمر قزوین به انجام رسید و مدارک و مستندات این موضوع در مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس به بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تحویل داده شد.
وی افزود: در این اسناد 981 پرونده مربوط به مدارک و مستندات اسراء و مفقودین دوران هشت سال دفاع مقدس که مستنداتی از آنها در جمعیت هلال احمر استان قزوین وجود داشت توسط این جمعیت گردآوری شد و جهت تجمیع سوابق و مستندات و مدارک آن بزرگواران تحویل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گردید.
علیخانی ادامه داد: این اقدام برای حفظ و ثبت آثار و مستندات  شهدا، جانبازان، آزادگان و مفقودین و تفکیک، احصاء و دسته بندی و تهیه و چاپ کتابی از خاطرات آنها و نیز در اختیار قرار دادن این آثار به موزه دفاع مقدس جمعیت هلال احمر کشور صورت گرفت.
وی عنوان کرد: شناخت شهدا، جانبازان، آزادگان و مفقودین و انتقال آن به نسل کنونی و نسلهای آینده و استمرار فرهنگ غنی و ارزشمند اعمال ایثارگرانه در طی سالهای جنگ تحمیلی، هلال احمر را بر آن داشت تا این اسناد را جمع آوری و به بنیاد شهید و امور ایثارگران تحویل دهد.
مسئول امور ايثارگران جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان اشاره کرد: ساماندهی اسناد و آثار ایثار و شهادت را نباید یک مساله و ماموریت سازمانی تلقی کنیم بلکه باید یک ماموریت ملی باشد و ما تلاش می کنیم با جمع آوری این اسناد، فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع را در کشور به صورت کلان و ملی برای عموم مردم نهادینه کنیم.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0