قزوین

چهارشنبه 02 تیر 1400

امضای تفاهم نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر و اداره کل آموزش و پرورش قزوین

تفاهم نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر استان قزوین و اداره کل آموزش و پرورش استان در خصوص اجرای نهمین دوره طرح ملی دادرس، منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ تفاهم نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر و اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور مدیرعامل و معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان  و مدیر کل اداره کل آموزش و پرورش و جمعی از کارشناسان دو دستگاه امضا شد.

نادر میرزایی معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین در این رابطه اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای اجرای طرح دادرس " دانش آموز آماده در روزهای سخت " فی ما بین جمعیت هلال احمر و اداره کل آموزش و پرورش استان با هدف خود امدادی، دگرامدادی، ترویج فرهنگ نوع دوستی و کمک به دیگران و نهادینه سازی این فرهنگ در بین جوانان و به خصوص دانش آموزان به امضا رسید.

وی افزود: جمعیت هلال احمر با توجه به ساختار سازمانی و گستردگی افراد مرتبط با این دستگاه، علاوه بر بحث امدادرسانی در بحران در بحث آموزش نیز از ظرفیت بالایی برخوردار است و می تواند در تحقق پیشبرد اهداف این جمعیت نقش بسزایی داشته باشد و انعقاد این تفاهم نامه آغاز فصل نوینی از همکاری های مشترک میان دو دستگاه است.

میرزایی با بیان اینکه این تفاهم نامه با هدف آماده سازی دانش آموزان برای مقابله با روزهای سخت بین این دو دستگاه به امضا رسید گفت: تجهیز نمودن مدارس تحت پوشش به تجهیزات و اقلام امداد و کمک های اولیه به عنوان پایگاه امدادی و منطقه امن محله و همچنین آموزش کامل دانش آموزان پایه هشتم در سال تحصیلی جدید در صورت ادامه بحران کرونا به صورت مجازی و در شرایط عادی به صورت حضوری در مدارس، از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه می باشد.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان عنوان کرد: آموزش جوانان در هر رده سنی در اولویت فعالیت های جمعیت هلال احمر قرار دارد و این جمعیت در برنامه ریزی های خود بر این مسئله مهم توجه کافی داشته و انعقاد این تفاهم نامه موجب با کیفیت تر شدن برنامه های آموزشی به ویژه برای دانش آموزان خواهد شد.

admin 0
تهیه کننده:

admin 0