قزوین

سه شنبه 01 تیر 1400

امدادرسانی به بیش از 4 هزار نفر در قزوین در پی برف و کولاک

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین با اشاره به آماده‌باش امدادگران این جمعیت در پی بارش برف و کولاک از امدادرسانی و اسکان اضطراری به بیش از 4 هزار نفر، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ دکتر حسن آصفی با بیان اینکه چهار هزار و 101 نفر در پی برف و کولاک در استان، اسکان اضطراری داده شدند در ادامه گفت: در پی پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش برف و بروز کولاک در استان، جمعیت هلال احمر تمهیدات لازم را اتخاذ کرده و ضمن آماده باش کامل در 17 محور مواصلاتی و درگیر برف و کولاک خدمات امدادی لازم را به هموطنان ارائه کرد.
وی افزود: با تلاش نیروهای امدادرسان هلال احمر 2 هزار و 84 نفر از هموطنان متأثر از برف و کولاک امدادرسانی شدند که 37 نفر از متأثران به مناطق امن و 13 مصدوم نیز به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.
آصفی ادامه داد: 49 تیم عملیاتی شامل 145 نفر امدادگر، نجاتگر و پرسنل هلال احمر استان خدمات امدادی لازم را به هموطنان ارائه کرده و به 889 دستگاه خودرو نیز امدادرسانی شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان قزوین اضافه کرد: همچنین 10 هزار و 697 تخته پتو، 961 بسته غذایی 24 ساعته و 2 هزار قرص نان، میان هموطنان متأثر از برف و کولاک توزیع شده است.
وی با تأکید بر اینکه هموطنان عزیز باید بازگشت خود از سفر و انجام هرگونه سفر جدید را به زمان دیگری موکول کنند، در ادامه افزود: در حال حاضر زمان مناسبی برای مسافرت نیست و رانندگان و مسافرانی نیز که در حال حاضر در جاده‌ها هستند، در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده، انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت، می توانند با سامانه ندای امداد 112 به صورت شبانه روزی تماس بگیرند.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر