قزوین

سه شنبه 01 تیر 1400

افزایش آمادگی مقابله با حوادث غیرمترقبه در سطح جوامع

رئیس نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران گفت:باید در زمان عادی، آمادگی لازم برای مقابله با حوادث در جامعه ایجاد شود و با برگزاری آموزش‌های لازم برای ارتقای تاب آوری اجتماعی اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ عطا مرتضی محمد دورانی روز دوشنبه در بازدید از خانه هلال شهر اقبالیه، افزود: ما برای افزایش آمادگی در برابر سوانح باید کمک هایی را به هلال احمر داشته باشیم البته در زمان حادثه می توانیم از صندوق اضطراری پول برداشت کنیم.

دوران ادامه داد: در خصوص پروژه های آمادگی سوانح، این قول را می دهیم که برای تکمیل پروژه ها از کمک های بین المللی استفاده کنیم.

وی گفت: با توجه به اینکه ایران  به شدت تحت تأثیر تحریم است باید حمایت و فعالیت بیشتری انجام دهیم که موضوعات بشردوستانه تحت تأثیر این تحریم ها قرار نگیرد.

دورانی عنوان کرد: وقتی که وارد ایران شدم به مشهد و نیشابور و قزوین سفر کردم و در این مدت کوتاه فهمیدم ملت ایران بسیار همدل و صمیمی هستند و درس بسیار بزرگی برای من بود.

وی گفت: یکی از درس های بزرگی که آموختم و در کلاس های هلال دیدم این بود که این همدلی در همه سطوح از غنچه های هلال گرفته و بالاتر وجود دارد که حتی در بین مسئولان و در سطح بین المللی زیاد دیده نمی شود.

دورانی افزود:  این قول را می دهم که این همدلی ها را در سطح بین المللی ارایه و معرفی کنم.

وی از مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین درخواست کرد از مجموعه فعالیت های خانه هلال اقبالیه، ویدیویی برای نمایش در خارج از کشور تهیه شود تا به عنوان نماینده  فدراسیون به وظیفه اصلی خود برای حمایت لازم از جمعیت اقدام کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در این بازدید گفت:خانه هلال اقبالیه در سال ۹۶ راه اندازی شد و بعد از حدود یکماه شروع به فعالیت، عضوگیری و برگزاری دوره‌های آموزشی کرد.

آصفی افزود:هم اکنون در این خانه هلال، کانون غنچه‌های هلال، کانون دانش آموزی، کانون جوانان، واحد امداد و نجان و داوطلبان فعال بوده و تاکنون ۲۸ دوره آموزش کمک‌های اولیه را با حضور ۷۵۰ نفر از شهروندان اقبالیه برگزار کرده است.

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر