قزوین

سه شنبه 01 تیر 1400

اجرای طرح سفیران بشردوستی هلال احمر قزوین در سطح بین الملل

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: طرح ملی استان قزوین به نام سفیران بشردوستی برای فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر معرفی شود تا در سطح بین المللی نیز به مرحله اجرا درآید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ نشست ارایه طرح سفیران بشر دوستی با حضور عطا مرتضی محمد دورانی رئیس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران و حسن اسفندیار مدیر کل عملیات و برنامه‌های بشر دوستانه بین المللی جمعیت هلال احمر و همچنین حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین و احمد آقاعلیخانی معاون منابع انسانی و پشتیبانی این جمعیت، روز دوشنبه در سالن جلسات هلال احمر استان، برگزار شد.

دکتر حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در این نشست اظهار داشت: امیدواریم این جلسه، سبب خیر شود تا طرح سفیران بشردوستی جمعیت هلال احمر استان به عنوان یک طرح جهانی با محوریت هلال احمر جمهوری اسلامی به صورت بین المللی مطرح و اجرا شود.

وی با اشاره به بازدید رییس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران از پروژه در حال احداث مرکز پشتیبانی و امداد و نجات هلال احمر استان، افزود: این بازدید بسیار پرخیر و برکت بود و نتایج خوبی برای مردم و استان به همراه خواهد داشت.

آصفی گفت: پروژه انجیلاق، یک طرح ملی است و چون استان قزوین، معین تهران و استان های شمال غربی کشور بوده و خود استان قزوین نیز حادثه خیز است، اهمیت این پروژه باعث شده تا مسوولان فدراسیون ترغیب شوند و این پروژه را پیگیری کنند.

وی افزود: ما در این بازدید، توضیحات لازم را در خصوص پروژه به نماینده فدراسیون ارایه کردیم و امیدواریم به نتیجه برسد و فدراسیون به ما با تخصیص اعتبار کمک کند تا پروژه به نتیجه برسد.

قزوین، قابلیت میزبانی از طرح‌های بین المللی بشردوستانه را دارد

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در این جلسه گفت: طرح سفیران بشر دوستی یکی از طرح های جمعیت هلال احمر استان قزوین است که انتظار داریم این طرح روزی جهان شمول شود و به صورت بین المللی به مرحله اجرا درآید.

نادر میرزایی افزود: ترویج فرهنگ بشردوستی در سطح جامعه یکی از مهمترین ماموریت های هلال احمر است و ما متصدی ترویج این فرهنگ بوده و تنها تشکلی هستیم که می تواند به صورت مستقیم در این موضوع ورود کند.

وی گفت: بشردوستی یک موضوع تام و عامی است که برهمه امور صلیب سرخ سایه انداخته است و حوزه جوانان در جمعیت هلال احمر ایران تصمیم دارد که بتواند تفکر و بینش نوع دوستی را در اجزای جامعه که شهروندان هستند ایجاد کند.

میرزایی افزود: نیروهای امدادی هلال احمر استان در حوزه جوانان برای فرهنگ سازی بینش فرهنگ دوستی ورود کردند و دراین رابطه، دبیرخانه ای در جمعیت هلال احمر استان راه اندازی شد.

وی اضافه کرد: این دبیرخانه، جوانان صاحب مطالعه و اندیشه را در سطح کشور دعوت می کند تا به عضویت این دبیرخانه دربیایند تا به اشکال مختلف ارتباطی بتوانیم با این جوانان، موضوعات مرتبط با مسایل بشردوستی را به بحث و گفت و گو بگذاریم.

میرزایی ادامه داد: در این راستا جشنواره سفیران بشردوستی را با رویکرد فن بیان و سخنرانی برگزار کردیم تا جوانانی که اهل مطالعه هستند گرد هم جمع شده و با استعدادیابی از آنها جوانان بشردوستی انتخاب شوند.

وی گفت: این جشنواره هرساله برگزار می شود و هرسال نیز تعداد بیشتری از جوانان اهل علم و تحقیق و پژوهش به این جشنواره جذب می شوند تا اهداف و رویکرد هلال احمر را با دیگران به اشتراک بگذارند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: عنوان این دبیرخانه که به میزبانی جمعیت هلال احمر است، دبیرخانه اندیشه ورزی و ترویج فرهنگ بشردوستی است که دوسال به جد روی آن کار می شود و استان قزوین با وجود دانشگاه بین الملل و دانشگاه آزاد اسلامی قابلیت میزبان برنامه های بین المللی را دارد.

در ادامه این برنامه، ۲ تن از جوانان بشردوست جمعیت هلال احمر از استان گیلان به نام های موحد نجار و معصومه اندرامی گزارشی از اقدامات و نحوه برگزاری جشنواره سفیران بشردوستی را ارایه کردند.

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر