قزوین

سه شنبه 24 فروردین 1400

مانور ساعت صفر در جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: مانور ساعت صفر با پیش فرض زلزله ۷ ریشتری و بدون اطلاع قبلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ دکتر حسن آصفی در رابطه با برگزاری مانور ساعت صفر اظهار داشت: مانور ساعت صفر با پیش فرض زلزله ۷ ریشتر‌، روز یکشنبه بدون اطلاع قبلی از مکان و زمان به منظور تمرین و آمادگی هر چه بیشتر و حضور به موقع در امدادرسانی در دو بخش دورمیزی-مدیریتی و عملیاتی و با حضور مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استان در قزوین برگزار شد.
وی افزود: صبح روز یکشنبه مانور ساعت صفر در استان قزوین آغاز و بر اساس این مانور، زلزله‌ای با قدرت ۷ ریشتر و با فرض تخریب ۸۰ درصدی در روستاهای شعاع ده کیلومتری این زلزله، روستای محمودآباد قدیم را لرزاند.
آصفی ادامه داد: با توجه به تخریب بالا در این زلزله تمامی استان‌ به صورت آماده‌باش کامل قرار گرفت و تیم‌های پشتیبان از شعب تاکستان، بویین زهرا، آبیک، البرز و آوج در بخش عملیاتی به محل وقوع زلزله اعزام شدند.
وی عنوان کرد: بررسی میزان خسارت در منطقه، امدادرسانی به افراد حادثه دیده، استفاده از تیم‌های جست و جو با کمک‌ سگ‌های زنده یاب و دستگاه‌های زنده‌یاب و ... از جمله اقدامات انجام شده در این مانور بود.
آصفی افزود: در این مانور اقدامات لازم برای شناسایی افراد زنده انجام و خدمات تریاژ و انتقال مصدومین نیز از طریق آمبولانس‌های هلال احمر انجام شد و همچنین جهت اسکان اضطراری آسیب دیدگان فرضی نیز اقدامات لازم صورت گرفت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد: در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان نیز با حضور شورای معاونین، روسای شعب و دفاتر نمایندگی، پرسنل جمعیت هلال احمر و مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین نیز مانور دورمیزی و عملیاتی برگزار شد.
آصفی در پایان بیان كرد: برگزاری مانورهای منظم و بدون اطلاع قبلی در ساعت صفر، در سنجش توان نیروهای مدیریتی و امدادی در رویارویی با حوادث احتمالی و سرعت عمل نیروهای امدادی در نجات جان مصدومان نقش مهمی دارد.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر