قزوین

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400

زلزله آوج خسارت نداشت

مدیرعامل هلال احمر استان قزوین گفت: طبق ارزیابی‌های صورت گرفته تاکنون خسارت جانی ناشی از زلزله نداشتیم ولی چند روستای شهرستان آوج مانند ساریچلو، خنداب و اسدآباد دچار خسارت‌های جزیی شده اند که اغلب شامل تخریب دیوار و حیاط است.

به گزارش روابط عمومی جمعيت هلال احمر استان قزوين؛ دكتر حسن آصفی با اعلام این خبر، افزود: ساعت ۱۵ و ۴ دقیقه امروز شنبه سوم آبان ماه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر، آوج در استان قزوین را لرزاند و این زمین لرزه در سایر شهرهای استان و استان‌های همجوار قزوین نیز احساس شده است.

وي ادامه داد: پس از وقوع زلزله‌ بلافاصله ۶ تیم ارزیاب هلال احمر همراه با تجهیزات تخصصی آوار برداری به منطقه اعزام شدند و همچنان در منطقه حضور دارند.

آصفي با اشاره به نتایج ارزیابی میدانی، افزود: در روستای منصور تخریب ۲ دیوار، در روستای مشهد شکستگی شیشه‌ها و تخریب دیوار، در روستای چنگوره شکستگی دیوار و قطعی برق و در روستای خنداب شکستگی دیوار گزارش شده است.

وي گفت: خوشبختانه این زلزله خسارت جانی نداشت و همینطور خسارت مالی جدی وارد نشده است.

آصفي افزود: کلیه پرسنل امداد و نجات استان، اعضای تیم واکنش سریع و تیم آنست استان و شهرستان‌های همجوار از جمله بویین زهرا در آماده باش کامل هستند و جلسه ویدیو کنفرانس با سازمان امداد و نجات و با حضور حوزه معاونت امداد و نجات استان‌های کردستان، همدان و مرکزی در محل Eoc جمعیت هلال احمر استان برگزار شد و طی این جلسه گزارش کامل اقدامات و اطلاعات اقلام موجود در انبارها اعلام گردید.

مدير عامل جمعيت هلال احمر استان افزود: با توجه به اینکه احتمال تناوب زلزله وجود دارد از مردم درخواست داریم ضمن حفظ خونسردی در صورت بروز زلزله، توصیه‌های ایمنی مربوطه را رعایت کنند و در محل‌های امن پناه بگیرند.


admin 0
تهیه کننده:

admin 0