قزوین

چهارشنبه 02 تیر 1400

برگزاری مانور زلزله ۶/۵ ریشتری در استان قزوین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: تمرین ساعت صفر با پیش فرض زلزله ۶/۵ ریشتری در منطقه انجیلاق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ دکتر حسن آصفی در رابطه با برگزاری "تمرین ساعت صفر عملکردی و تمام عیار" اظهار داشت: تمرین ساعت صفر با پیش فرض زلزله ۶/۵ ریشتر‌، روز یکشنبه بدون اطلاع قبلی از مکان و زمان، به منظور تمرین و آمادگی هر چه بیشتر و حضور به موقع در امدادرسانی در دو بخش دورمیزی-مدیریتی و عملیاتی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: در ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ تمرین ساعت صفر در استان قزوین آغاز و بر اساس این سناریو، زلزله‌ای با قدرت ۶/۵ ریشتر منطقه انجیلاق را لرزاند.

آصفی ادامه داد: با توجه به تخریب بالا در این زلزله تمامی استان‌ به صورت آماده‌باش کامل قرار گرفت و تیم‌های عملیاتی شعب جمعیت هلال احمر در شهرستان های آبیک، البرز و قزوین و تیم های واکنش سریع و تیم توانا جمعیت هلال احمر استان قزوین در بخش عملیاتی به محل وقوع زلزله اعزام شدند.

وی عنوان کرد: تیم های عملیاتی در رسته های جستجو در حوادث و سوانح (آنست)، جستجو و نجات شهری (آوار)، فوریت های درمانی، اسکان و تغذیه اضطراری، حمایت روانی، پشتیبانی در عملیات، جستجو و نجات بین شهری (جاده) در این تمرین اقدامات لازم را انجام دادند.

دکتر حسن آصفی افزود: در این تمرین اقدامات لازم برای شناسایی افراد زنده انجام و تریاژ و انتقال مصدومان انجام شد و همچنین جهت اسکان اضطراری آسیب دیدگان فرضی نیز اقدامات لازم صورت گرفت.

وی خاطر نشان کرد: در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز با حضور اعضا ساختار مدیریت و فرماندهی عملیات امداد و نجات شهرستان های البرز و قزوین و کارشناسان حوزه معاونت امداد و نجات هلال احمر استان، مانور دورمیزی و عملیاتی برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان بیان کرد: برگزاری مانورهای منظم و بدون اطلاع قبلی در ساعت صفر، در سنجش توان نیروهای مدیریتی و امدادی در رویارویی با حوادث احتمالی و سرعت عمل نیروهای امدادی در نجات جان مصدومان نقش مهمی دارد.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر