قزوین

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400

امدادرسانی هلال احمر به 87 نفر در راه مانده برف و کولاک

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوين از امدادرسانی به مسافران در راه مانده بر اثر بارش برف خبر داد.

به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان قزوين؛ حكمت اله هاشمي در اين رابطه اظهار داشت: با توجه به بارش باران و برف و اعلام هشدارهای هواشناسی مبنی بر وضعیت جوی ناپایدار، نیروهای امدادی این جمعیت برای امدادرسانی در آماده باش کامل قرار گرفتند.
وي تصریح کرد: در این راستا ۹۲ نیروی عملیاتی مستقر در پایگاه های امداد و نجات بین شهری، کوهستان و تیم واکنش سریع استان، در قالب ۲۵ تیم با تجهیزات کامل در آماده باش کامل قرار دارند.
معاون امداد و نجات استان قزوین یادآورشد: با توجه به بارش برف شدید در محورهای مواصلاتی تاکستان، آوج و دانسفهان، 9 تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر متشکل از 33 نفر نجاتگر پرسنل و داوطلب وارد عملیات امداد و نجات شدند.
وی با بيان اينكه امدادگران استان موفق شدند تعداد  22 دستگاه خودرو با 37 نفر سرنشین را از برف و کولاک رها کنند، در ادامه اظهار داشت: همچنین 50 نفر مسافر یک دستگاه اتوبوس که دچار نقص فنی شده بود اسکان داده شدند و در حال حاضر 50 تخته پتو بین این افراد توزیع شده است. 
معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان قزوين در ادامه عنوان كرد: نجاتگران جمعیت هلال احمر در پایگاههاي  امداد و نجات بین شهری در  آماده باش کامل هستند تا در صورت نیاز نسبت به امدادرسانی به در راه ماندگان و آسیب دیدگان اقدام کنند.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر