قزوین

چهارشنبه 05 آذر 1399

اخبار استان

بیش از 3 هزار نفر از خدمات بهداشتی و درمانی هلال احمر قزوین در طرح نذر آب 3 ، بهره مند شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: در جریان اجرای طرح نذر آب 3 بیش از یک میلیارد ریال خدمات آموزشی و بهداشت محیط ارائه و بیش از سه هزار نفر نیز از خدمات پزشکی و پیراپزشکی این جمعیت بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ دکتر حسن آصفی با اشاره به اعزام تیم داوطلبان هلال احمر استان متشکل از پزشکان متخصص، عمومی، دندانپزشک، پیراپزشک و .. در قالب طرح نذر آب 3 به منطقه هامون استان سیستان و بلوچستان، افزود: در این مدت سه هزار و 384 نفر از بیماران و نیازمندان این منطقه از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان هلال احمر بهره‌مند شدند.
 
وی افزود: خدمات ارائه شده از سوی 4 پزشک متخصص به 856  بیمار و بهره ور، 2 پزشک عمومی به یکهزار و 32 بیمار و بهره ور ، دندانپزشک به 127 بهره ور و 7 پیراپزشک به یکهزار و 116 بیمار و بهره ور بوده است.
 
آصفی درباره توزیع اقلام بهداشتی در طرح نذر آب 3 ، عنوان کرد: 250 میلیون ریال تجهیزات پزشکی در طرح نذر آب 3 در منطقه هامون استان سیستان و بلوچستان مورد استفاده قرار گرفته است و 830 میلیون ریال نیز ارزش اقلام دارویی اهدا شده به مردم بوده است.
 
وی بیان کرد: 695 بسته مواد غذایی به ارزش ریالی یکهزار و 390 میلیون ریال، 800 بسته بهداشتی به ارزش ریالی 640 میلیون ریال، پنج هزار و 350 بسته لوازم التحریر به ارزش ریالی 210 میلیون ریال، یکصد بسته اسباب بازی به ارزش ریالی 100 میلیون ریال، 5 هزار عدد بطری آب معدنی به ارزش ریالی 60 میلیون ریال میان متاثران از خشکسالی در منطقه هامون استان سیستان و بلوچستان توزیع شده است.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین با اشاره به توزیع اقلام آموزشی میان افراد مناطق محروم و کم برخوردار، گفت: در حوزه آموزشی یکهزار و سیصد مورد اقلام کمک آموزشی به ارزش ریالی 50 میلیون ریال میان 620 بهره ور توزیع شد و در حوزه بهداشت محیط هم ضد عفونی مراکز درمانی و مدارس و کلر زنی مخازن آب، به ارزش 650 میلیون ریال صورت گرفت.
 
وی ادامه داد: در سایر حوزه ها شیر خشک به تعداد 700 بهره ور به ارزش ریالی 161 میلیون ریال و 20 تن آرد جهت 800 بهره ور به ارزش ریالی 400 میلیون ریال تامین و توزیع شد که جمع ارزش نهایی این خدمات در حوزه های آموزشی، بهداشت محیط و سایر حوزه ها یک میلیارد و 561 میلیون ریال بوده است.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر