قزوین

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400

ارائه آموزشهای همگانی در خانه های هلال در قزوین

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین از ارائه آموزشهای همگانی برای عموم در 28 خانه هلال این جمعیت در شش ماهه نخست سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ تهمینه ابراهیمی با اشاره به گزارش عملکرد معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر در 6 ماهه نخست سال جاری در زمینه ارائه آموزش های همگانی، گفت: ۲۸ خانه هلال در استان وجود دارد و از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷۰ نفر در این خانه ها، آموزش های همگانی را فرا گرفته اند.

 وی به ارائه آموزش کمک های اولیه ۲۲ ساعته و ۱۵ ساعته به ۳۳۰ نفر اشاره کرد و افزود: آموزش های امداد و کمک های اولیه ۲۲ ساعته در ۲۳ دوره برای عموم برگزار شده است.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر با اشاره به ارائه آموزش های آمادگی در برابر مخاطرات به صورت حضوری و غیر حضوری به ۱۱۹ نفر، تاکید کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و محدودیتهای موجود ، کلاسها با رعایت پروتکل های بهداشتی طی ۱۰ دوره برگزار گردیده است .

 وی درباره پخش برنامه های آموزشی به صورت مجازی از طریق شبکه های اطلاع رسانی مجازی در 6 ماهه نخست سال جاری، گفت: در این مدت 44 برنامه تصویری به مدت ۳۰۸ دقیقه پخش شده است.

تهمینه ابراهیمی با اشاره به برگزاری دوره های امداد و کمک های اولیه ۲۲ ساعته و آمادگی در برابر مخاطرات برای نیروهای مسلح، بیان کرد: 14 دوره آموزشی کمک های اوليه ۲۲ ساعته برای ۹55 نفر برگزار شده است و نیز ۱۰ دوره آمادگی در برابر مخاطرات هم برای آموزش 578 نفر از نیروهای مسلح برگزار شده است.

وی افزود: در مجموع ۲۴ دوره آموزشی برای یکهزار و 33 نفر از نیروهای مسلح در 6 ماهه نخست سال جاری برگزار شده است.

 معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمراستان قزوین با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در ایام تابستان، گفت: سه هزار و 592 نفر در دوره های آموزشی کمپین غرق نشویم شرکت کردند و دوره های آموزشی شنای ایمن هم با ارائه آموزش های لازم برگزار شد.

وی در پایان به برگزاری دوره های آمادگی در برابر زلزله برای عموم اشاره کرد و افزود: در همین راستا 13 هزار و 756 نفر از شرکت کنندگان در هیات های مذهبی نیز تحت آموزشهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفتند .

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر