قزوین

چهارشنبه 02 تیر 1400
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین:

آموزشهای تخصصی در هلال احمر نیاز ضروری امدادگران است

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: دوره تخصصی پایه عملیات لجستیک ویژه امدادگران خواهر و برادر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ تهمینه ابراهیمی در این رابطه، اظهار داشت: آموزشهای تخصصی در جمعیت هلال احمر نیاز ضروری امدادگران است و در همین راستا دوره تخصصی پایه عملیات لجستیک (آماد و پشتیبانی) با حضور 24 نفر از امدادگران خواهر و برادر با رعایت کامل ضوابط و دستورالعملهای بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا در هلال احمر استان برگزار شد.
وی افزود: این دوره با هدف آمادگی و افزایش دانش و مهارتهای عملی و ارتقاء توان عملیاتی امدادگران و نجاتگران برگزار شد و فراگیران با مباحث مختلف تخصصی آشنا شدند.
وی با اشاره به برگزاری دوره تخصصی پایه عملیات لجستیک (آماد و پشتیبانی) افزود: دوره فوق طی مدت پنج روز  از 4 لغایت 8 خرداد ماه در جمعیت هلال احمر شهرستان آوج با تدریس امیر بیگی و شمس اله حمزه آتانی برگزار شد و به افرادی که نمره قبولی در آزمون پایان دوره را کسب نمایند، گواهینامه تخصصی (۲۴ ساعته) اعطا می شود.
معاون آموزش‌ و پژوهش جمعیت هلال احمر استان در پایان عنوان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی جمعیت هلال‌احمر استان قزوین، آموزش تخصصی و تربیت نیروهای توانمند است تا در زمان وقوع بحران پاسخ دهی سریع و صحیحی داشته باشند و بتوانند با کمک در پشتیبانی عملیات های امدادی بخصوص در بحران، زمان گذر از بحران و رسیدن به شرایط عادی را با برنامه ریزی، همکاری بین افراد، کمک گرفتن از سایر ارگان ها، انبار صحیح و توزیع بموقع و درست اقلام امدادی و مایحتاج اولیه آسیب دیدگان، کاهش دهند.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0