قزوین

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400

آزمون دوره تربیت مربی پایه در هلال احمر قزوین برگزار شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: آزمون دوره تربیت مربی پایه هلال احمر با حضور 165 نفر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ دکتر حسن آصفی در این رابطه اظهار داشت: آزمون تربیت مربی پایه با هدف ارتقای توانمندی جامعه در امر پیشگیری و پاسخ موثر در برابر مخاطرات طبیعی ، حوادث و بحران ها، در جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد.
وی با بیان اینکه ۷۶ زن و ۸۹ مرد به صورت حضوری و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در آزمون دوره تربیت مربی پایه شرکت کردند، در ادامه افزود: این آزمون با حضور کارکنان واجد شرایط و نیز اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر به صورت همزمان با سراسر کشور روز دوشنبه 20 بهمن ماه در این جمعیت به اجرا درآمد.
آصفی اشاره کرد: قبول شدگان این مرحله از آزمون پس از قبولی در آزمون عملی با عنوان روش تدریس، مباحث مربوط به دوره های مهارت داوطلبی ، خانه های هلال ، مخاطرات و دادرس را به عموم مردم آموزش می دهند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین عنوان کرد: معاونت آموزش و پژوهش این جمعیت سعی دارد تا با انتقال مفاهیم امدادی به درون خانواده ها به عنوان رکن اصلی و اساسی جامعه، ضمن آگاه نمودن خانواده ها نسبت به اهمیت آموزش های امدادی، تاب آوری جامعه را نیز ارتقاء دهد.
آصفی در پایان افزود: هر چه آموزش‌ها بیشتر شود و جامعه هدف بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم، خود مردم می‌توانند در ساعت‌های اولیه حوادث طبیعی و غیرطبیعی تا رسیدن نیرو‌های امدادی اقدامات مورد نیاز را انجام دهند و همین موضوع باعث جلوگیری از تلفات جانی و خسارت‌های مالی گسترده در بحران می‌شود.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0